Nordost CBID-1 – wygrzewacz kabli

Nordost, producent super-drogich kabli, ma w zanadrzu jeszcze jeden wspaniały wynalazek – CBID-1.

Urządzenie, które wygrzewa przez 60-70 godzin kable dowolnego rodzaju, specjalnym zestawem odpowiednich sygnałów, nie marne.

Wygrzewanie elementów zestawu audio, głównie kolumn, to fakt. Rozruszane zawieszenie membrany jest bardziej miękkie, bas staje się mniej przyduszony i o wiele niższy. Co tu zrobić kiedy ktoś kupi nasz kabel, docisk, podkładkę i nie zasugeruje się że wydał 1500pln i nie usłyszy nieistniejącej różnicy? Otóż producenci znaleźli na to rozwiązanie – element musi się „wygrzać” i obiecują ze już niedługo zaczniesz słyszeć różnicę. To oczywiście wierutna bzdura ale jaka wspaniała wymówka.

Oczywiście inni producenci nie próżnują i kombinują co tu sprzedać – wierzą w wygrzewanie, sprzedajmy im wygrzewacz!

Wygrzewanie kabli nie ma najmniejszego sensu. Miedź nie zmienia swoich parametrów elektrycznych po przejściu żadnego sygnału, jedyne co może to zrobić to prąd tak duży że kabel się roztopi, wtedy znaczącą zmieni swoje właściwości i usłyszymy że jest … cisza 🙂 .

Nordost CBID-1

Nordost CBID-1

Nordost CBID-1

Nordost CBID-1

2 komentarze do “Nordost CBID-1 – wygrzewacz kabli

  1. i niestety piszesz bzdury. oczywiście miedź to miedź , ale kable składają się również ze stopów. cały pis polega na ułożeniu się dielektryka, bo o to on zmienia charakter brzmienie. przekonałem się o tym wiele razy i nie ma to nic wspólnego z akumulację słuchu

    • potwierdzam. Ja jak chcę posłuchać muzy w lepszej jakości to wygrzewam moje kable trzymając je przez noc w nogach. Nazajutrz jakość hi end nawet na domofonie. Pozdrawiam gorąco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.