Broń Boże słuchać muzyki w pokoju, w którym nie ma tego eleganckiego pudełka, nieco przypominającego router.
Jak to działa? 100 lat bym myślał, a bym czegoś w połowie odjechanego nie wymyślił!
Otóż…..
W dziedzinie mechaniki kwantowej, elektrodynamiki kwantowej opisywane są wzajemne oddziaływania między promieniowaniem elektromagnetycznym i materią. Zgodnie z równaniami Maxwella, zmienne w czasie pole elektryczne wytwarza zmienne w czasie pole magnetyczne i vice versa.
ok.. z tym się można zgodzić. Dalej zaczyna się wstępny odjazd:
Dlatego też, oscylujące pole elektryczne wytwarza oscylacje pola magnetycznego i oscylujące pole magnetyczne, z kolei, wytwarza oscylacyjne pole elektryczne. W ten sposób, tworząc fale elektromagnetyczne, które są splecione w fazie z wahliwymi polami elektrycznymi i magnetycznymi. Fala elektromagnetyczna nie tylko wykazuje charakter fluktuacyjny, będzie również będzie objawiać swoją naturę korpuskularną czyli cząsteczkową.
OK…. i że jaki to ma wpływ na dźwięk?! Teraz zapnijcie pasy, wrzucamy 2 bieg.
Powstawanie cząstek utworzone przez oddzielne pakiety energii fal, znane również jako pakietu fal kwantowych mogą być wchłaniane lub emitowane przez naładowane cząstki. Stan kwantowy przejął ważną rolę w tym, co jest nazywane jako ośrodek do „przekazywania energii.”
…i jak rozumiem – owo czarodziejskie pudełko ma za zadanie pochłaniać fluktuacje materii wyrażanej przez zmiany energii…. żeby było lepiej słychać…. czapki z głów.
W przyrodzie, mamy w rzeczywistości wiele rezonujących ze sobą fal elektromagnetycznych. Błyskawice, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, plamy na Słońcu czy jonosfera produkują naturalne fale elektromagnetyczne.
Przez miliardy lat, życie na Ziemi wykształciło pomysłowe sposoby by współistnieć naturalnie istniejącymi fala elektromagnetycznymi. Na podstawie niektórych badań, niektórzy ludzie są nawet skłonni nazwać fizyczne fale elektromagnetyczne jako czwarte źródło życia, po słońcu, powietrzu i wodzie.
…i to wszystko po to, by za grubą kasę wcisnąć ciemnocie kwantowy dyfuzor.
Aplauz.
Jak to mówi stary góral – Barany są po to żeby je strzyc 🙂