Rezonatory akustyczne

Można mieć fajne kable zasilające, bezpieczniki „for audio”, podstawki pod kable głośnikowe, elektroniczne cuda poprawiające elektryczność jaką zasilany jest nasz zestaw audio.

Można też postawić sobie w pokoju rezonatory akustyczne. Magia jak w Hogwarcie.

vibratron
art01-demo
acsys_platinum

Takie śmieszne pionki od warcabów są rezonatorami. Tak, tak! To poważna sprawa! Jak donosi producent…

Rezonatory są aktywowane przez fale dźwiękowe w pokoju i produkują wydźwięk – subtelny podtekst, który można również zdefiniować jako kolor dźwięku. Ta kolorystyka jest często utracona podczas procesu nagrywania, a kiedy zostaje przez rezonator dodana, zawsze poprawia, a nigdy nie pogarsza, doznań dźwiękowych.

Tak czarować to nie umie nawet Harry Potter. Za zaklęcie jeszcze nie zostało do końca wypowiedziane…

Każdy pokój odsłuchowy wyposażony w rezonatory, które wpływając na muzykę z własnymi szczególnymi charakterystykami audio, i z tego punktu widzenia można powiedzieć, że rezonatory poprzez system akustyczny są w stanie zmodyfikować właściwości akustyczne pomieszczenia odsłuchowego. W bardzo wyrafinowany sposób, oczywiście.

Avada Kedavra.

Te cudeńka kosztować mogą nawet ponad 1600 brytyjskich funtów. Za sztukę. Producent wspomina jeszcze, że aby w odpowiedni sposób dostroić za pomocą owych rezonatorów charakterystykę naszego pokoju – często potrzeba kilku takich „urządzeń”, które to mają własne rezonanse i należy doświadczalnie ustawiać je w różnych miejscach.
Dwóch opanowanych, rosłych dżentelmenów trzymających biały kaftan – gratis w zestawie.

Powiem szczerze, że gdybym miał wydać ponad 8 tysięcy złotych za jeden dziwny pionek do szachów… Nie. Może lepiej nie wchodźmy w ten temat 😉

5 komentarz do “Rezonatory akustyczne

  1. Ojejciu, toż to prawdziwy ogród VooDoo. Nic, tylko rwać owoce obfitości, trzeć na tarce i obficie smarować przecierem opampy, zwrotnice i kable. Sok w części wypić a resztę przelać do miski i moczyć stopy. Kwantowe sprzężenie zakończeń nerwowych w stopach ze spinem zakończeń w błędniku, znaczączo poprawi nasz słuch muzyczny.
    Dziękuję za dawkę wiedzy, najpiew się użmiałem, ale teraz zaczynam nad tym myśleć i jakoś tak… spoważniałem.
    Będę tu zaglądał!
    Łukasz

  2. Trzeba umieć słuchać koloru dźwięku, a Wy wszyscy kolorowi skrytożercy co?, Tęcze do mordy, słuchawki na uszy i myślicie że to już? Nie tak łatwo bo nie tędy droga…

  3. Jak w moim małym pokoju stoi kontrabas to dźwięk pomieszczenia jest inny niż w sytuacji gdy go nie ma i nie chodzi tylko o wypełnienie przestrzeni. Można powiedzieć że pudło rezonansowe zmienia dźwięk bo niejako dodaje coś od siebie. Dlatego wierzę bardziej w to niż w kable…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.